Cel i Misja Szkoły

Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II od wielu lat pełni funkcję prężnego centrum edukacji, kultury i informacji, od prawie 50 lat służąc ― najlepiej jak potrafi ― naszej lokalnej a za razem emigracyjnej społeczności. Nadrzędnym celem Szkoły jest stworzenie odpowiedniego środowiska wychowawczego dla dzieci i młodzieży, umożliwiając wszechstronny rozwój ucznia w oparciu o wartości patriotyczne. Naszym uczniom oferujemy najlepsze warunki do rozwijania umiejętności interpersonalnych, pewności siebie, poszukiwania wiedzy oraz odkrywania pasji do nauki języka Polskiego.

Our mission is to deliver an accredited curriculum program for Polish - American children in the Bay Area to enrich their connection to Polish heritage, culture, language, and history through education, dance, art, and community service.

Szkoła mocą swego posłannictwa kształtuje władze umysłowe, rozwija zdolność wydawania prawidłowych sądów, wprowadza w dziedzictwo kultury wytworzonej przez przeszłe pokolenie, kształci zmysł wartości, przygotowuje do życia zawodowego, sprzyja dyspozycjom do wzajemnego zrozumienia się...

Jan Paweł II (Włocławek 1991 r.)

Wiadomości

logo_psz_300x3001-150x150

Kolejne zajęcia – 13 kwietnia

1. Szukanie jajek:
Harcerstwo oraz Ośrodek w Martinez zapraszają wszystkie dzieci do lat 10-ciu na wspólne szukanie jajek i spotkanie z zajączkiem wielkanocnym po mszy w niedzielę 14-go kwietnia w Martinez 909 Mellus St.
Billet w przedsprzedaży $10 w druhny Iwonki Urbaniak w sobotę od 2-2:30 na placu zabaw. W niedzielę bilety $12 do nabycia na miejscu.


2. Rzeczy znalezione:
Nasze pudełko z rzeczami pozostawionymi przez dzieci po zajęciach jest wypełnione po brzegi. Prosimy je przejrzeć w tą sobotę, wszystkie rzeczy, które nie zostaną zabrane do domu zostaną przekazane do Goodwill.
Pudełko będzie wystawione przed wejściem do szkoły.


3. Dyżur:
Podczas zajęć dyżur będą pełniły: Ivona Zielińska i Aneta McGarry, dziękujemy za po święcony czas, a jeśli ktoś jeszcze nie zapisał się na dyżur moze to zrobić tutaj http://signup.com/go/BNkKaUF


4. Niestety w tę sobotę nie będzie możliwości zakupienia lunchu. Upewnijcie się proszę, że dzieci maja lunch z domu.


5. Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych i przypominamy, że spotykamy się na kolejnych zajęciach 4-go maja. 
logo_psz_300x3001-150x150

Kolejne zajęcia – 6 kwietnia

1. Dyżur
Podczas zajęć dyżur będą pełnić: Aneta Stachniuk, Agnieszka Możdżeń i Norman Teale. Dziękujemy za chęć pomocy i poświęcony czas.
Do końca roku zostało już tylko 6 zajęć, jeśli ktoś chciałby odrobić godziny społeczne dyżurując prosimy o kontakt z Mają Balutą: majabaluta@yahoo.com lub o zapisanie się przez link: http://signup.com/go/BNkKaUF


2. Pisanki 
Zapraszamy do zapisania się na naukę wykonania tradycyjnych polskich pisanek – szczegóły w emailu.


3. Szukanie jajek
Harcerstwo oraz Ośrodek w Martinez zapraszają na wspólna zabawę szukania jajek. Więcej informacji w emailu.


4. Konkurs Recytatorski
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnego już wspaniałego Konkursu Recytatorskiego: rodzicom, którzy przystroili scenę, ustawili krzesła i stoły, tym którzy przynieśli poczęstunek oraz tym, którzy zajęli się organizacja kafeterii.
Podziękowania i brawa należna się wszystkim uczestnikom: dzieciom, klasie dorosłych, nauczycielom, komisji sędziowskiej, komisji podliczającej oraz wspanialej Gosi Brodzie za prowadzenie konkursu! Wielkie dzięki dla tych, którzy pomogli przy sprzątaniu!!


5. Awans oficerski dla Pani Krystyny Chciuk, założycielki szkoły!
Druhna Chciuk, jedna z założycielek naszej szkoły, lokalnego Harcerstwa, zespołu tanecznego Łowiczanie, uczestniczka Powstania Warszawskiego, otrzymała awans oficerski w obecności Konsula oraz Attaché Wojska RP. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Polonijnym w Martinez w niedziele 31 marca. Zdjęcia z uroczystości wykonane przez przyjaciół Szkoły oraz całej Polonii, Margo Photography, można obejrzeć klikając tutaj.


6. Konkurs na Nauczyciela i Rodzica Roku
Szczegóły w załączonych ulotkach. Zgłoszenia prosimy przesyłać na email polishschool1967@gmail.com
Do zobaczenia w sobotę.

Kalendarz

Główni
sponsorzy