Kolejne zajęcia – 2 marca

logo_psz_300x3001-150x150
1. Zebranie Samorządu Uczniowskiego
Dzieci, które są członkami Samorządu Uczniowskiego, mają zebranie w najbliższą sobotę o godzinie 9:00 w sali nr. 14.

2. NIE BĘDZIE Lunchu w szkole
Zapraszamy do zapisania się na organizację lunchu przez link: http://signup.com/go/fgsDvBn

3. Dyżur
Podczas zajęć dyżur będą pełnić: Wojtek Sikora i Zofia Puchalska.  Dziękujemy za chęć pomocy i poświęcony czas.
Jeśli ktoś chciałby zapisać się na dyżur, prosimy o kontakt z Mają Balutą: majabaluta@yahoo.com lub przez link: http://signup.com/go/BNkKaUF

4. Nowe książki w bibliotece
Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się dzisiaj o 67 nowych książek! Serdecznie dziękujemy Księgarni „z Bajki” z Poznania, z którą współpracowaliśmy przy wyborze ciekawych tytułów dla naszych uczniów. Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Hołubowiczowi za organizację przedsięwzięcia oraz jego rodzicom, którzy przywieźli książki z Polski, abyśmy zaoszczędzili na kosztach wysyłki. Zapraszamy do wypożyczania!
 
5. Zbiórka Harcerska 
Zaraz po zajęciach odbędzie się zbiórka harcerska 14:35-15:30.

6. Konkurs „Być Polakiem”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu “Być Polakiem”, który  trwa do 29 marca (organizatorzy przedłużyli termin składania prac). Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli.

7. Konkurs „Ja a Polska”

Zapraszamy do udziału w konkursie “Ja a Polska” organizowanym przez GLOSSA dla uczniów w wieku od 16 lat +.

8. Wsparcie dla jednego z uczniów naszej szkoły
Kilka tygodni temu, jeden z naszych pierwszoklasistów, Adaś Grimm, zachorował na białaczkę. Rozpoczął już chemię, ale czeka go długa droga aby pokonać raka. Wiele osób na pewno zna jego mamę Kasię, wesołą, ciepłą osobę, która spędziła wiele sobót ucząc i pomagając w Szkole Polskiej w Walnut Creek. Teraz czas na naszą pomoc jej rodzinie, aby całą swoją uwagę mogli skupić na zdrowiu Adasia i wychowywaniu jego małej siostrzyczki. Rodzina początkowo nie chciała prosić o pomoc, ale cieszymy się, że to zrobili, bo choć w ten sposób możemy ich wesprzeć. Mają dużo na głowie i martwienie się o finanse powinno być ich ostatnim problemem.
Poniżej załączamy link do Gofoundme gdzie można przekazać pięniążki dla rodziny Grimm, każdy $ się liczy. Prosimy również o modlitwę z prośbą o szybki powrót do zdrowia naszego pierwszaka.

9. Kolonie w Polsce
Wakacje w Polsce, nad morzem, w Stegnie Gdańskiej, dla dzieci  wieku 11-17 lat od 5 do 19 lipca. Forum Nauczycieli Polonijnych Zachodniego Wybrzeza rozpoczęło rekrutację dzieci i młodzieży na kolonie w Polsce. Bardzo ciekawy program. Wszelkie informacje i zapisy w USA: Iwona Zajkowska – Kubat tel: 949 751 9215 i mail:  iwonazuzanna10@gmail.com , lub bezpośrednio u organizatora w Polsce (Fundacja i Szkoła Nauki Języków Obcych – Lingua Mundi w Warszawie).
- Cieszyn 2019 (oferta dla osób powyżej 18-tu lat) – 29 letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, która odbędzie się w dniach od 1 do 29 sierpnia 2019. W załączniku znajdą Państwo informacje ogólne oraz dwie informacje o zniżkach – zniżce grupowej oraz ofercie first minute (ta obowiązuje wyłącznie w lutym). Obie zniżki to redukcja ceny o 25%.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie sjikp.us.edu.pl.

Wszelkie pytania można kierować na adres: szkola@us.edu.pl.

 

10. Międzynarodowy projekt z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej na spisanie relacji osób w wieku 85 lat lub powyżej na temat ich osobistych przeżyć związanych z wybuchem II wojny światowej. 

 

Do zobaczenia w sobotę.