Zajęcie w Polskiej Szkole – 14 września

logo_psz_300x3001-150x150

Witamy w nowym roku szkolnym!  

1. Cieszymy się bardzo, że zapisaliście, ponownie lub po raz pierwszy, swoje dzieci do Szkoły Polskiej w Walnut Cree­­­k. Witamy również uczniów z klasy ,,dorosłych”. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego! 

2. Mamy nadzieję, że wszyscy mieliście pozytywne wrażenia z pierwszego dnia Szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy mogli uczestniczyć w walnym zebraniu zarządu. Wybraliśmy nowy zarząd, jednak wciąż poszukujemy chętnych do objęcia funkcji prezesa Zarządu. Zarząd to rada rodziców i tak jak każda grupa potrzebuje osoby, która stanie na jej czele i będzie czuwać nad organizacją. Nawet jeśli ktoś z was nie był na zebraniu a ma pomysły, czas i ochotę, żeby poprowadzić naszą radę rodziców to prosimy o kontakt jak najszybciej. 

Będziemy Państwa informować o datach naszych spotkań. Spotkania są otwarte dla rodziców. Jeśli mają Państwo jakieś pytania można się z nami kontaktować przez email polishschool1967@gmail.com

 

3. Zajęcia już w najbliższą sobotę. Prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki przed godziną 9:30. W sobotę odbędzie się zbiórka harcerska od 14:35 do15:20 i przypominamy, że wciąż można się jeszcze zapisywać.

 Przypominamy, że dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych podczas pobytu w szkole. Jeśli jakieś dziecko będzie używało telefonu bez zgody nauczyciela, aparat zostanie zabrany i będzie do odbioru, w obecności rodzica, w biurze, po zakończeniu zajęć.

 

4. W sobotę będzie możliwość zakupienia lunchu w szkole: hot dog, owoce, deser, woda w cenie 5$ (gotówka). Zapraszamy wszystkich uczniów. 

Jeśli nie będą Państwo korzystać z lunchu szkolnego, prosimy zapakować dzieciom przekąski, lunch. Prosimy pamiętać, o tym, że jesteśmy szkołą, w której nie ma produktów z orzechami, w żadnej formie.  

 

5. Nasza szkolna biblioteka będzie otwarta w sobotę. Książki będą wystawione obok auli.  Wypożyczalnię prowadzi p. Piotr Hołubowicz (członek Zarządu). Przypominamy, że jeśli uczeń planuje wypożyczyć książkę po raz pierwszy, rodzice muszą go zapisać i wpłacić kaucję w wysokość $10. Z biblioteki, za darmo, można korzystać przez cały rok. W ubiegłym roku zakupiliśmy wiele świetnych książek z Polski. 

 

6. Poszukujemy chętnych do pomocy przy grafikach komputerowych. Prosimy o kontakt na ten e-mail. Byłaby to okazja do odrobienia godzin społecznych. 

 

7. DYŻURY!! 

Marzena Warda zapisana jest na dyżur w tym tygodniu. Dziękujemy za chęć pomocy i poświęcony czas! Kochani jedna osoba nie jest w stanie przypilnować ponad 100 dzieci podczas przerw!!! Chcielibyśmy aby podczas spotkań było dyżurnych. Nie czekajcie do końca roku, pod tym linkiem możecie się zapisać https://signup.com/go/YSgLBSR Pamiętajcie, że chodzi o bezpieczeństwo NASZYCH dzieci!