Zajęcia w Polskiej Szkole – 5 października

logo_psz_300x3001-150x150
1. Lunch.
Zapraszamy wszystkich uczniów na macaroni cheese i meatballs (lub makaron bez mięsa), owoce, ciastko i woda. Cena $5. 
 
2. Koszulki i Kroniki szkolne.
Na stronie http://logo-polo-shirts.com/polishschool można kupić koszulki szkolne. Sklep będzie otwarty tylko do końca października, więc nie czekajcie na ostatnią chwilę. 
 
W sobotę Pani Izabela Szczuka-Wu, Wicedyrektor Szkoły będzie sprzedawać, w cenie $20, kroniki szkolne z zeszłego roku. Można płacić czekiem, gotówką lub kartą. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły. 
 
3. Konkurs na recenzję ulubionej książki. 
Na najbliższych zajęciach rozpoczynamy drugą edycję konkursu na recenzję ulubionej książkiRecenzowana książka może być w dowolnym języku, ale recenzja musi być w języku polskim. Konkurs jest dla chętnych, ale wszyscy startujący dostaną drobną nagrodę, więc serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Jest do doskonała okazja, żeby wspólnie z dzieckiem poćwiczyć pisanie po polsku! 
 
Nauczycielki rozdadzą uczniom podczas zajęć szablony recenzji, można je także wydrukować samodzielnie (szablony przesłane emailem). Uczniowie mogą napisać recenzje w domu i oddać je nauczycielce do 2 listopada 2019r. 
 
4. Biblioteka. 
Zachęcamy bardzo do korzystania ze szkolnej Biblioteki.
 
5. Dożynki.
W sobotę odbędą się doroczne Dożynki w Domu Polskim w San Francisco. Kilkoro dzieci będzie reprezentować naszą szkołę jako zespół taneczny Orliki. Szczegóły w załączonej ulotce. Rodziców, którzy chcą aby ich dzieci wystąpiły w zespole, prosimy o kontakt do p. Magdy: Madziara26@aol.com
 
6. Dyżur szkolny.
W tym tygodniu na dyżur szkolny zgłosiły sę: p. Zofia Puchalska i p. Natalia Żelazny. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. 
Prosimy o zapisanie się na dyżur 19 października- mamy wciąż wolne miejsca: https://signup.com/client/invitation2/secure/2924705/false#/invitation
7. Bal Barbórki.
W następnym e-mailu prześlemy szczegółowe informacje odnośnie Balu Barbórki, który odbędzie się 16 go listopada w San Ramon w godzinach od 18:00 do 23:30.