Polska Szkoła – 4 stycznia 2020

logo_psz_300x3001-150x150
1. Legitymacje szkolne. 
Uczniowie i nauczyciele szkół polonijnych mają możliwość otrzymania polskiej legitymacji szkolnej. W celu otrzymania legitymacji należy wypełnić załączony wniosek i przekazać go nauczycielom. Szkoła w imieniu uczniów złoży wnioski do Konsulatu RP w Los Angeles.
- Nie jest wymagane zdjęcie.
- Nie ma żadnej opłaty.
- Trzeba tylko wypełnić wniosek i w formie papierowej przekazać go nauczycielom lub wysłać go na ten e-mail. 
- Termin składania wniosków: 25 stycznia 2020r.
Legitymacje wydawane są na okres roku szkolnego, z datą ważności do 30 września 2020r. Legitymacje można przedłużyć na kolejny rok. 
Więcej informacji na stronie Konsulatu RP w Los Angeles: 


2. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w San Franciso.
Orliki wystąpią podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 12 stycznia w Domu Polskim w San Francisco. Prosimy rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w występie, aby jak najszybciej zgłosili się do Magdy Leszowskiej (madziara26@aol.com). Nie wiemy jeszcze, które tańce będą tańczyć Orliki. Wszystko zależy od liczby uczestniczących dzieci, dlatego prosimy o szybki kontakt z Magdą, aby mogła zaplanować występy.

3. Dzień koszulki szkolnej. 
Mamy już karnawał i dlatego pierwszą sobotę w miesiącu ogłaszamy dniem koszulki szkolnej. Kto nie ma jeszcze koszulki szkolnej, może przebrać się w dowolny kostium, lub tylko dodać dowolny mały, zabawny element do ubrania. 


4. Dyżurni.
Nad bezpieczeństwiem uczniów i porządkiem szkolnym będzie czuwać Pani Jagienka Tejeda z mężem. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas! Prosimy o zapisanie się na dyżur. Jest dużo wolnych miejsc:


5. Lunch.
Przepraszamy bardzo, ale w tym tygodniu nie będzie jeszcze lunchu szkolnego.