Polska Szkoła Online

logo_psz_300x3001-150x150
Zaczynamy szkołę online!
No chwilę obecną nie jesteśmy pewni kiedy będziemy mogli wznowić zajęcia w Szkole Polskiej. Zależy nam na tym, aby dzieci miały kontakt z językiem polskim i kolegami/koleżankami ze Szkoły Polskiej. W związku z tym proponujemy zacząć zajęcia internetowe.  Do czasu, kiedy dzieci nie będą mogły wrócić do szkoły, zajęcia będą odbywały się w każdą sobotę czyli: 28.03, 04.04, 11.04, 18.04 i 25.04. Planowany czas zajęć to 10:00-12:00. Zajęcia mogą trwać troszkę dłużej lub krócej, będzie to uzależnione od pracy i koncentracji dzieci oraz materiału przygotowanego przez nauczyciela.
1. Każdy z nauczycieli indywidualnie będzie organizować zajęcia, prowadzić program i będzie Wam przesyłać materiały do nauki, linki do stron, quizów, gier, etc. W piątek wieczorem, nauczyciel wyśle email z linkiem do videokonferencji.
2. Nadal będą wystawiane oceny i sprawdzana obecność, uczestnictwo oraz aktywność w zajęciach jest obowiązkowa.
3. Konkurs recytatorski na chwilę obecną jest w zawieszeniu. Jeśli sytuacja się nie unormuje, konkurs zostanie przesunięty na następny rok. Obowiązkiem każdego ucznia, jest nauczenie się wiersza na pamięć i zaprezentowanie go podczas videokonferencji 4-go kwietnia.
4. Jeśli zajęcia w Szkole nie zostaną przywrócone w maju, to egzamin licealistów, odbędzie się we wrześniu jak wszystko się uspokoi.
5. Dla tych osób, które złożyły aplikacje, mamy legitymacje szkolne, wyślemy je pocztą.
6. Jeśli wasze dziecko nie ma dostępu do iPada, laptopa lub innego urządzenia elektronicznego, istnieje możliwość wypożyczenia ze szkoły. Proszę skontaktujcie się nami poprzez email: polishschool1967@gmail.com, a przedstawiciele zarządu pomogą wam wypożyczyć iPad.
7. Wszelkie pytania dotyczące zajeć prosimy kierujcie do swoich nauczycieli.
8. Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i bezpieczni.