Informacje szkolne i konkurs plastyczny

logo_psz_300x3001-150x150

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
Kilka ogłoszeń szkolnych:

1. Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II:
Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, do wykonania prac plastycznych
pt. Jan Paweł II, Papież z Polski, Patron mojej szkoły w Walnut Creek.
Technika kompozycji plastycznych jest dowolna (wszystkie informacje zostały przesłane poprzez email). Prace opublikujemy na profilu Szkoły na FB oraz na naszej stronie internetowej. Prosimy o przesłanie prac (zdjęcie lub skan) do 12 maja na adres: polishschool1967@gmail.com.
Prosimy o dopisanie imienia, wieku i klasy dziecka.

2. Zajęcia w maju:
Niestety shelter in place został przedłużony do końca maja i dlatego też będziemy kontynuować zajęcia zdalne (2, 9, 16, 23 i 30 maja).
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za Wasze wspaniałe zaangażowanie. Przypominamy, że aby otrzymać świadectwo ukończenia klasy, uczniowie, nie mogą opuścić więcej niż 40% zajęć i zobowiązani są do odrabiania zadań domowych i zaległego materiału. Dotyczy to również zajęć zdalnych. Jeśli macie problemy z logowaniem się na spotkania lub odrabianiem zadanego materiału prosimy o kontakt z nauczycielem jak najszybciej.

3. 2 maja – Dzień Flagi oraz Polonii i Polaków za Granicą:
W najbliższą sobotę zachęcamy uczniów do ubrania szkolnych koszulek lub przebrania się w barwy biało-czerwone. Polskie flagi będą również mile widziane.

4. Akcja: Rodzice wspierają sponsorów szkoły:
Przez wiele lat grupa wspaniałych ludzi o ogromnych sercach zawsze chętnie pomagała naszej szkole. Pandemia spowodowała, że wielu z nas jak i z naszych sponsorów znalazło się w trudnej sytuacji. Jeśli ktoś z was może i chce wesprzeć lokalne, pomocne nam firmy, będziemy bardzo wdzięczni. Będziemy prowadzić akcję na Facebooku, gdzie będziecie mogli znaleźć linki do ich stron.

Życzymy dużo zdrowia,
Zarząd Szkoły Polskiej w Walnut Creek.