Informacje szkolne.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Przesyłamy kilka informacji szkolnych:


1. Konkurs Wielkanocny pn:  ,,Jak dla Ciebie wyglądają polskie święta wielkanocne? Prezentacja pisanki, palmy wielkanocnej, koszyczka wielkanocnego, potrawy świątecznej lub zwyczaju świątecznego”. Czekamy na Wasze zgłoszenia do Konkursu Wielkanocnego. Prace można przesyłać jeszcze do 5 kwietnia 2021

2. Uroczysta Recytacja. W marcu podczas zajęć zdalnych w szkole odbyła się uroczysta recytacja na poziomie wszystkich klas.
Drodzy Uczniowie, cieszymy się i jesteśmy z Was dumni, iż pielęgnujecie z nami tradycje szkolne.Z tej okazji przesyłamy filmik – recytację wiersza ,,Rozmowa” Feliksa Konarskiego w wykonaniu naszego wspaniałego Grona Pedagogicznego.https://vimeo.com/520758649

3. Webinarium dla Rodziców. 

W kwietniu zapraszamy Was na bezpłatne webinarium ,,Wprowadzenie do dwujęzyczności. Motywacja rodziców i dzieci do nauki polskiego.” , które nagra dla Was Pani dr Aneta Nott-Bower, założycielka poradni lingwistycznej Bilingual House i specjalistka od rozwijania i pielęgnowania dwu- a nawet wielojęzyczności wśród dzieci i młodzieży. Pani Aneta poprowadziła już w styczniu szkolenie on-line dla naszych nauczycielek. Filmik będzie dostępny tylko przez określony czas, także prosimy o szybkie zapoznanie się z jego treścią. Prosimy o nieudostępnianie jego treści. 

4. Chemiczne show.

22 maja 2021r.  o godz. 10 rano zapraszamy uczniów na show chemiczne Laboratorium Pana Korka. Będziemy łączyć się na żywo z Polską! Nauczyciele prześlą rodzicom kody dostępu. Będziemy przesyłać jeszcze infografikę i wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia, które jest również nagrodą za naukę i poświęcony wolny czas na naukę języka polskiego.