WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

Jako rodzice polskich dzieci oraz członkowie Zarządu Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II pragniemy opowiedzieć Państwu o naszej działalności i przedstawić naszą Szkołę założoną przez Polish-American Educational Committee of San Francisco, Inc. (PAEC) w 1967 roku i działającą na terenie San Francisco Bay Area.

Chcemy, aby nasze dzieci, wzrastające w społeczeństwie amerykańskim, poznały bogactwo kultury polskiej. Mamy w swoim gronie kompetentnych, pełnych poświęcenia i fantastycznych polskich nauczycieli. Dzieci uczą się trudnej polskiej gramatyki i ortografii, poznają rodzimą literaturę, historię, geografię i religię. Czują się dumne i bogatsze posługując się więcej niż jednym językiem i stykając się z wielowiekową kulturą słowiańską. Ulubioną lekcją są tańce regionalne, prowadzone przez absolwentkę Szkoły. Od wielu lat Szkoła prowadzi także naukę polskiego jako języka obcego dla dorosłych.

Zawarte w Szkole przyjaźnie nie kończą się wraz z sobotnimi zajęciami szkolnymi. Po lekcjach odbywają sie zbiórki harcerzy i zuchów. Zabawy i gry w gronie rówieśników mówiących po polsku pomagają dzieciom w kształtowaniu narodowej tożsamości. Mundurki zuchów i harcerzy polskich wzbudzają podziw i zazdrość amerykańskich skautów. Po biwakach, spływach kajakowych, letnich obozach i zimowiskach dzieci wracają pełne wrażeń, chętnie śpiewając polskie piosenki przywiezione w plecakach. Dumnie naszywają na rękawach nowe sprawności wspominając trudy ich zdobywania. Organizacja harcerska, działająca przy naszej Szkole, dostarcza dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Szczegółowych informacji na temat działalności Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II udzielają Kierownik Szkoły oraz Prezes Zarządu PAEC. Zapraszamy zainteresowanych na zajęcia, które w tym roku szkolnym odbywają się w Contra Costa Christian School, 2721 Larkey Ln. Walnut Creek, CA 94597.

Zapraszamy!