Podręczniki

KlasaCenaNotatkiPodręcznik
3-latki
4-latki$35Zestaw “Uczę się czytać”. Przedszkole (4-5 lat). Aleksandra Mosiądz. Wydawnictwo Edukacyjne SEN
Zeròwka$35Zestaw “Uczę się czytać i pisać”. Klasa 0 (5-6 lat). Lucyna Bzowska, Alina Godlewska, Elżbieta Ławczys, Aneta Zawacka-Uveges. Wydawnictwo Edukacyjne SEN
Klasa I$35Zestaw “Czytam i piszę”. Klasa 1 Poziom 1 (6-7 lat). Lucyna Bzowska, Alina Godlewska, Elżbieta Ławczys, Aneta Zawacka-Uveges. Wydawnictwo Edukacyjne SEN
Klasa II$35Zestaw “Uczę się, bawię i poznaję świat”. Klasa 2 (7-8 lat). Lucyna Bzowska, Alina Godlewska, Elżbieta Ławczys, Aneta Zawacka-Uveges. Wydawnictwo Edukacyjne SEN
Klasa III$35Zestaw “Uczę się, bawię i poznaję Polskę”. Klasa 3 (8-9 lat). Lucyna Bzowska, Alina Godlewska, Elżbieta Ławczys, Aneta Zawacka-Uveges. Wydawnictwo Edukacyjne SEN
Klasa IV$35na 2 lata“Polski krok po kroku Junior 1” Iwona Stempek, Paulina Kuc, Małgorzata Grudzień 
Klasa V***kontynuacja z poprzedniego roku“Polski krok po kroku Junior 1” Iwona Stempek, Paulina Kuc, Małgorzata Grudzień (kontynuacja z poprzedniego roku)
Klasa VI$35na 3 lata“Polski krok po kroku Junior 2” Iwona Stempek, Paulina Kuc
Klasa VII***kontynuacja z poprzedniego roku“Polski krok po kroku Junior 2” Iwona Stempek, Paulina Kuc (kontynuacja z poprzedniego roku)
Klasa VIII***kontynuacja z poprzedniego roku“Po polsku po Polsce” (kontynuacja z poprzedniego roku)
Liceum

KLASY OD 4-LATKÒW DO KLASY 3 – podręczniki z Wydawnictwa EduSEN

Seria podręczników z ćwiczeniami została napisana dla dzieci dwujęzycznych, które uczą się języka polskiego jako odziedziczonego. Oparta jest na założeniu, że im wcześniej rozpocznie się naukę języka polskiego, a także naukę czytania, tym szybciej będą tego efekty. Treści oraz ilość materiału do realizowania zostały dostosowane do potrzeb i wieku dzieci.

Materiał zawarty w książkach jest ciekawy, przyjemny i dedykowany dzieciom polonijnym. Zawiera autorskie czytanki i wiersze. Dzieci utożsamiają się z bohaterami podręczników. Książki są spersonalizowane i stworzone tak, aby dotyczyły każdego dziecka, jego osobistych doświadczeń i przeżyć, dzięki temu praca z nimi jest efektywniejsza. Mając na uwadze fakt, że dzieci polonijne są dwukulturowe, podręczniki prezentują Polskę jako odległą rzeczywistość, mając na celu przybliżenie jej w jak najbardziej atrakcyjnym wydaniu, odnosząc ją jednocześnie do rzeczywistości kraju zamieszkania. Książki są interaktywne także dla rodziców, w swoisty sposób „rozmawiają z nimi”, przekazując istotne informacje lub tłumacząc pewne znaczące kwestie.

Podręczniki z ćwiczeniami Wydawnictwa SEN:

KLASY OD KLASY 4 DO KLASY 8 – podręczniki z Wydawnictwa GLOSSA – “POLSKI krok po kroku junior”. 

Nowoczesna seria podręczników dla dzieci i młodzieży. Ciekawe, motywujące i pełne humoru lekcje zachowują właściwe proporcje między gramatyką, słownictwem oraz doskonaleniem wymowy i umiejętności komunikacyjnych.

“POLSKI krok po kroku – junior” to:

  • młodzi bohaterowie w szkolnych realiach
  • treści dostosowane do wieku odbiorców
  • świat bliski młodym ludziom (szkoła, dom, koledzy, nowe technologie)
  • różnorodne materiały prezentowane na tle polskiej kultury
  • autentyczne sytuacje komunikacyjne inspirujące do mówienia
  • intuicyjne tabele gramatyczne
  • atrakcyjna i funkcjonalna grafika

Podręcznik składa się z dziesięciu rozdziałów, a każdy rozdział dzieli się na cztery podrozdziały, które dodatkowo zakończone są częścią powtórzeniową i fakultatywnym rozdziałem “PLUS dla ambitnych” z uzupełniającymi trudniejszymi materiałami.

Podręcznik jest świetną pomocą w przygotowaniu uczniów do egzaminu Avant STAMP4S. 

Podręczniki z ćwiczeniami Wydawnictwa Glossa:

  • “POLSKI krok po kroku junior 1” – klasa 4 i klasa 5
  • “POLSKI krok po kroku junior 2” – klasa 6, klasa 7 i klasa 8

kalendarz

July 2024

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

dyrekcja@polishschool.org

Contra Costa Christian School, 2721 Larkey Ln., Walnut Creek, CA 94597

Facebook