Formularze do pobrania


zapisy_harcerstwo


ZAPRASZAMY DO HARCERSTWA!

Zachęcamy nowe dzieci i młodzież do zapisów do naszej organizacji. Przynależność do harcerstwa to nowe doświadczenia i nowi przyjaciele, wiele przygód oraz kontakt z kulturą, historią i językiem polskim poprzez gry i zabawy.

Nasza kadra instruktorska z ogromnym sercem i zaangażowaniem rozwija całokształt programu dla dzieci i młodzieży harcerskiej – z doświadczeniem nabranym przez własne przeżycia w naszych drużynach.

Zapisy do harcerstwa – przed zbiórką (do konca pazdziernika)

Zbiórki odbywają się w dni szkolne o godz. 14:30-15:30

Pytania proszę kierować emailem na adres iwonkau@gmail.com

Związek Harcerstwa Polskiego, ośrodek Martinez

istnieje i działa od ponad 40 lat w San Francisco-Bay Area obecnie przy Szkole Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Walnut Creek

Do harcerstwa należą:

- Skrzaty w wieku 4-7 lat,

- Zuchy w wieku 7-11 lat,

 – Harcerze i Harcerki w wieku 11-15/16 lat,

 – Wędrowniczki i Wędrownicy od 15/16 lat

Nasz ośrodek zrzesza około 30 dzieci i młodzieży z polskich rodzin lub pochodzenia. Oprócz tradycyjnych zbiórek, które odbywają się 1-2 razy w miesiącu na terenie Szkoły, dzieci i młodzież mają okazję wyjeżdżać kilka razy w roku na atrakcyjne i ulubione przez nich biwaki harcerskie. Ponadto oferujemy również w ramach akcji letniej wyjazdy na kolonie i obozy harcerskie.

W 2010 ponad 20 osób z naszego ośrodka wyjechało do Polski na VIII Światowy Zlot ZHP, imprezę w której wzięło udział ponad 1600 polskiej młodzieży harcerskiej z całego świata. Zlot był organizowany z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. W 2013 naszi Wędrownicy i Wędrowniczki wzięły udział w 8 dniowym Obozie Wędrownym/ Złazie wzdłóż wyspy Catalina, przygoda która pozostanie na zawsze w ich pamięci. W 2015 nasza młodzież uczestniczyła w historycznym Zlocie Okręgu, na który się zjechało 400 członków ZHP z całych Stanów Zjednoczonych.