zapisy_harcerstwo


ZAPRASZAMY DO HARCERSTWA!

Zachęcamy nowe dzieci i młodzież do zapisów do naszej organizacji. Przynależność do harcerstwa to nowe doświadczenia i nowi przyjaciele, wiele przygód oraz kontakt z kulturą, historią i językiem polskim poprzez gry i zabawy.
Nasza kadra instruktorska z ogromnym sercem i zaangażowaniem rozwija całokształt programu dla dzieci i młodzieży harcerskiej – z doświadczeniem nabranym przez własne przeżycia w naszych drużynach.

Zapisy do harcerstwa bedą prowadzone w Polskiej Szkole Contra Costa Christian School, 2721 Larkey Ln., Walnut Creek, CA

Zbiórki odbywają się w dni szkolne o godz. 14:30-15:30

Pytania proszę kierować emailem na adres iwonkau@gmail.com

Związek Harcerstwa Polskiego, ośrodek Martinez istnieje i działa od ponad 40 lat w San Francisco-Bay Area obecnie przy Szkole Języka Polskiego im. Jana Pawła II
w Walnut Creek

Do harcerstwa należą:

  • Skrzaty w wieku 4-7 lat,
  • Zuchy w wieku 7-11 lat,
  • Harcerze i Harcerki w wieku 11-15/16 lat
  • Wędrowniczki i Wędrownicy od 15/16 lat do 21 lat

Nasz ośrodek zrzesza około 30 dzieci i młodzieży z polskich rodzin lub pochodzenia.
Oprócz tradycyjnych zbiórek, które odbywają się 2-3 razy w miesiącu na terenie Szkoły, dzieci i młodzież mają okazję wyjeżdżać kilka razy w roku na atrakcyjne i ulubione przez nich biwaki harcerskie. Ponadto oferujemy również w ramach akcji letniej wyjazdy na kolonie i obozy harcerskie.
W 2010 ponad 20 osób z naszego ośrodka wyjechało do Polski na VIII Światowy Zlot ZHP, imprezę w której wzięło udział ponad 1600 polskiej młodzieży harcerskiej z całego świata. Zlot był organizowany z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Pol- skiego.
W 2013 nasze wędrowniczki i wędrownicy wzięli udział w 8 dniowym Obozie Wędrownym/ Złazie wzdłóż wyspy Catalina, przygoda która pozostanie na zawsze w ich pamięci.
W 2015 nasza młodzież uczestniczyła w historycznym Zlocie Okręgu, na który się zjechało 400 członków ZHP z całych Stanów Zjednoczonych.
W 2017 roku odbyl się IX Światowy Zlot ZHP w Kanadzie w ktorym wziela udzial nasza młodzież.

Pobierz informacje o harcerstwie w formie PDF