Zjazd Nauczycieli Polonijnych w Toronto

W maju delegacja naszej szkoły w składzie Jolanta Dawidek (nauczycielka klasy czwartej), Gabriela Osowska (członkini zarządu) oraz Ewa Heldt (prezes zarządu) wzięły udział w XVI Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Toronto. Honorowy Patronat nad Zjazdem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser – Duda. Wśród gości obecni byli między innymi pani Małgorzata Gosiewska, Marszałek Sejmu RP, pan Witold Dzielski, Ambasador RP w Kanadzie oraz pan Piotr Semeniuk – Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki. 

W trakcie czterodniowego zjazdu członkini naszej delegacji zgłębiały wiedzę w zakresie nauki, psychologi, geografii, historii, jak również polskiej kultury. Wykładowcami byli między innymi pan prof. Jerzy Bralczyk, pan Michał Rusinek, pani prof. Anna Dąbrowska oraz pani Ilona Łepkowska. A że nie sama wiedzą człowiek żyje, wzięły udział również w wycieczce edukacyjnej Toronto – Niagara Falls z wizytą na Cmentarzu Hallerczyków oraz we wspólnym biesiadowaniu w pięknym Kurtz Orchards w Niagara-on-the-Lake.

Zjazd w Toronto pozostanie na długo w naszej pamięci.

zdjęcia: Paweł Czarnomski – Paul C-ski

kalendarz

April 2024

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
  • Zajęcia szkolne
7
8
9
10
11
12
13
  • Zajęcia szkolne
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

dyrekcja@polishschool.org

Contra Costa Christian School, 2721 Larkey Ln., Walnut Creek, CA 94597

Facebook